ورود کارفرما

ارائه مدلی کارامد برای به‌کارگیری فناوری نانو در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

jacv_01_(2).jpg

یکی از فعالیت‌های ستاد نانو رویکرد تقاضا محوری و ارتباط با صنایع بزرگ می‌باشد. دراین رویکرد بر اساس فرصت‌های جهانی حوزه فناوری نانو در هر صنعت و یا درخواست متقاضیان صنعتی نظیر حل مشکل مربوط به تولید یا بهبود کیفیت محصول، فناوری‌هایی که قابل ارائه به صنعت هستند از سوی ستاد به متقاضیان معرفی شده و اقدامات حمایتی برای انتقال و به‌کارگیری فناوری در صنعت هدف به عمل می‌آید.

 نکته قابل ذکر این است که معمولاً بین تیم‌های فناور که اکثر آنها از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها هستند و شرکت‌های صنعتی یک فاصله‌ای وجود دارد. شرکت‌های دانش‌بنیان درصدد توسعه دادن یک محصول هستند و روی آن تعصب خاصی دارند و زبان صنعت را درک نمی‌کنند. شرکت­های دانش‌بنیان در اغلب موارد به دلیل کم‌تجربه بودن مدیران‌شان در حوزه کسب‌وکار نمی‌توانند مصرف‌کنندگان میانی یا نهایی را نسبت به کارایی محصول خود متقاعد کنند. از طرفی صنعت هم همیشه این اعتراض را دارد که شرکت‌های منشعب از دانشگاه بیشتر به جنبه علمی و فناورانه محصول خود توجه دارند و کاربردی فکر نمی‌کنند.

اهم وظایف کارشناسان و یا کارگزاران ستاد، برقراری ارتباط موثر با صنایع، اطلاع‌رسانی به فناوران در مورد نیازهای صنعت، ارزیابی اولیه فناوری­ها و انتخاب فناوریهای مناسب برای رسوخ در صنعت، انجام مذاکرات اولیه با هر یک از طرفین، طراحی مدل همکاری مناسب برای هر پروژه و پیگیری عقد قرارداد تبادل می باشد.

با توجه به موارد فوق شرکت کنندگان باید از میان فناوری‌های پیوست (به منظور مطالعه پیرامون فناوریهای مختلف، فایل ضمیمه را دانلود نمایید) یا به انتخاب خود از حوزه‌های مرتبط با فناوری نانو در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی یک و یا چند مورد را انتخاب نمایند و برنامه و مدل پیشنهادی خود را  برای انتقال و به‌کارگیری فناوری مربوطه در صنعت هدف ارائه نمایید.
·         نحوه و مهلت ثبت نام: لازم است علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه، عنوان مسابقه، نام و نام خانوادگی، کدملی و شماره تماس خود را به‌ آدرس occupation@nano.ir ارسال نمایند.

·         مهلت ارسال گزارش:    95/12/25 - ارسال گزارش به آدرس« occupation@nano.ir»

«مهلت ارسال گزارش تا تاریخ 1396/01/05 تمدید شد»

·         زمان اعلام نتایج:    96/01/20

·         مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد یا دکترا مهندسی نفت، انرژی و یا مهندسی شیمی

·         زمان استخدام:    اردیبهشت 96

                   ·        شرایط و محل استخدام: تمام وقت - تهران


  • به منظور مطالعه بیشتر، فایل پیوست را دانلود و مطالعه نمایید.