ورود کارفرما

معرفی مسابقه اشتغال

«مسابقه‌ اشتغـال»

 

اهمیت جذب نیروی کارآمد

فرآیند جذب و تأمین منابع انسانی متشکل از یافتن، ارزیابی و تعیین وظایف کارکنان، نیازمند نقشه‌ای راهبردی است. اهمیت بالای این موضوع به قدری است که آموزش خوب نیز، جذب و استخدام غلط را جبران نخواهد کرد. لذا تدوین نقشه‌ای راهبردی برای جذب نیروی توانمند و شناسایی استعدادها، در مجموعه‌ها  از اهمیت بالایی برخوردار است و می‏تواند راه را برای رسیدن به اهداف مجموعه هموار سازد.

 

نقش مسابقه در انتخاب نیرو

امروزه نقش رقابتی برای کسب فرصت‌های شغلی بر کسی پوشیده نیست. کمبود فرصت‌های شغلی ، تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان جویای کار و همچنین عدم وجود آموزش‌های لازم و اولیه‌ی کارجویان برای ورود به عرصه‌ی کار بیش از پیش اهمیت فضای رقابتی برای شناسایی استعدادها و افراد توانمند را مشخص می سازد. از این رو تشکیل مسابقه‌هایی به منظور ورود به عرصه‌ی کسب و کار، مواردی چون کاهش ریسک جذب نیرو ، پایداری شغلی ، کشف استعدادهای برتر، کاهش زمان جذب نیرو و همچنین صرفه‌جویی در هزینه را به همراه خواهد داشت.

 

مسابقه‌ اشتغـال

با توجه به اهمیت موضوع به خصوص در شرکت‌های دانش‌بنیان و تازه تاسیس، شرکت رایا صدرا آتی به منظور افزایش سرعت شناسایی و جذب نیروی مناسب و کیفی برای فرصت‌های شغلی مدنظر کارفرمایان، اقدام به راه‌اندازی مسابقه‌ای با عنوان «مسابقه اشتغال» نموده است.

در این فرآیند با توجه به جنس و موضوع فرصت شغلی مطرح شده توسط کارفرما و با استفاده از کارشناسان فنی و مجرب، مسابقه‌ اشتغال طراحی و اجرا می‌گردد.


نحوه اجرا

1. تعریف فرصت با تکمیل فرم 1 و ارسال فرم به ایمیل occupation@nano.ir

2. تعریف و پیاده‌سازی مسابقه توسط کارشناسان مربوطه و با همراهی کارفرما

3. اجرای مسابقه

4. معرفی نفرات برتر

5. اشتغال نفرات برتر

برای شرکت در مسابقه اشتغال کلیک کنید.


                                 مسابقه اشتغال1      مسابقه اشتغال2