ورود کارفرما

دلایل گذراندن آزمون شخصیتی 1392/10/22

تعداد دفعات مشاهده شده : 3545


شما ممکن است رازیابی‌های شخصیتی و یا استعدادهای حرفه ای را در طول تحصیلات خود بگذرانید اما احتمالاً آنها را جدی نگرفته و یا بطور کامل نتایج آنها را فراموش می کنید در حالی که دانستن نقاط قوت شخصی بخش مهمی از درک ترجیحات شما و راهی که شما کار می کنید، می باشد.

اگر شما در مورد گذراندن ارزیابی های شخصی مانند شاخص نوع Myers-Briggs (MBTI) تردید دارید، دلایل زیر شما را تشویق می‌کند تا آنها را جدی بگیرید.

 

1-     شناخت نوع شخصیت شما می تواند در انتخاب یک مسیر مهم و حرفه ای به شما کمک کند.

بسیاری از مردم در تعریف شغلی که می خواهند انجام دهند، مشکل دارند. بخصوص زمانی که بازار شغلی سخت، ممکن است تصمیم فرد را نسبت به یک زمینه خاص نسبت به دیگران تحت تاثیر قرار دهد. دانستن نوع شخصیت فرد به درک اینکه چه کاری برای وی بهتر است و چرا وی در یک صنعت یا زمینه‌ای خاص راحت یا ناراحت می باشد، کمک خواهد کرد. به این منظور می توان به مطالعاتی که ترجیحات فرد در این زمینه را برآورد می کند، نگاه کرد. اگر تصمیم دارید وارد مشاغل قانونی شوید، دانستن اولویت شما برای درونگرایی و برونگرایی در تصمیم گیری شما در مورد اینکه در کدام بخش از این صنعت راحت‌تر خواهید بود، کمک موثری می کند. اگر کسی برونگرایی را ترجیح دهد، ممکن است شغلی را انتخاب کند که بیشتر با مردم در تعامل باشد مانند یک کارمند قانونی و کسی که اولویت او درونگرایی باشد ممکن است در پژوهش راحت تر باشد.

 

2-     دانستن ترجیحات به شما کمک می کند تا تحصیلات آکادمیک را بخوبی انجام دهید.

دانستن نوع شخصیت، نحوه یادگیری فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و تعیین می کند که چه شیوه ای از تدریس برای ترجیحات ماهیتی وی مناسب‌تر است و این تنظیمات یادگیری، نحوه فراگیری اطلاعات فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که استادان دانشگاه هر کدام دارای شیوه های متفاوتی برای تدریس هستند، دانستن اینکه چگونه فرد بهتر می آموزد، در تعیین اینکه چرا یک کلاس برای وی دشوارتر از بقیه است کمک می کند. نوع تیپ شخصیتی به استادان  کمک می کند که نحوه درک بهتر افراد را تشخیص دهند. ترجیحات شخصی همچنین در عادات کاری و مطالعه ای نیز نقش مهمی را ایفا می کنند. اگر اولویت فرد درک مستقیم باشد، ممکن است برای یادآوری جزئیات، زمانی که آنها به یک موضوع مرتبط باشند، مستعد تر باشد در حالی که کسانی که اولویتشان حس است ممکن است بیشتر بر روی یادآوری جزئیات تمرکز داشته باشند.

 

3-     بیان نقاط قوت فرد بخشی ضروری از فرآیند استخدام است

اگر افراد نوع شخصیتتان را درک و آن را بشناسند، نقاط قوت و ترجیحات طبیعی آنها در هنگام ارائه درخواست برای کارورزی یا کار جلوتر از دیگر افراد خواهد بود. به وضوح، بیان نقاط قوت شما برای یک کارفرما بخش مهمی از فرایند استخدام است و این همان چیزی است که بسیاری از مردم برای آن تلاش می‌کنند. تعیین تناسب افراد در شرکت مورد نظر نیز در طول جستجوی کار مهم است و بسته به نوع شخصیت فرد، ممکن است وی در یک شرکت نسبت به شرکت دیگری بهتر عمل کند. به عنوان مثال، یک فرد با یک اولویت برای قضاوت ممکن است در یک محیط دارای ساختار و ترجیحات کم، استرس بیشتری را تجربه کند در عوض، دارای فرآیندها و مسئولیت های واضح و روشنی در آن محیط است. این ممکن است در طول فرآیند استخدام آشکار شده و یا ممکن است در طول کارآموزی کشف شود که این شرکت است که مناسب فرد نیست. در هر صورت، درک ترجیحات شما کمک می کند تا بررسی کنید که چرا یک شرکت برای شما مناسب نمی باشد و در پیدا کردن یک شرکت مناسب به شما کمک خواهد کرد. 

                                                                                                                                     By Mona Abdel-Halim

منبع: http://www.usatodayeducate.com/staging/index.php/career/three-reasons-every-college-student-should-take-a-personality-test